Únik vody? S Waterguard+ naň môžete zabudnúť

únik vody

Spoločnosť Waterguard pochádza z Nórska. Venujú sa zamedzeniu technických problémov v domácnostiach, ako je napr. únik vody. Len pre zaujímavosť, v Nórsku sú úniky vody vážnym a nákladným problémom, ktorý sa týka mnohých majiteľov nehnuteľností. Podľa štatistík dochádza k úniku vody každých 8 minút a tieto úniky stoja spoločnosť približne 3,4 miliardy nórskych korún ročne, čo je približne 300 miliónov eur. V priemere sa pri úniku vody uvoľní aj okolo 300 kg CO2 na jednu renováciu po poškodení. S Waterguard+, inteligentným, integrovaným riešením, môžeme znížiť dopad na životné prostredie aj náklady spojené s únikmi vody.

únik vody

Integrovaný systém ktorý zastaví únik vody

Waterguard+ je automatický ventil, ktorý zastaví únik vody a zároveň je integrovaný s ekosystémom Abra. Okrem vypnutia vody pri zistení úniku, systém teraz poskytuje možnosť detekcie vlhkosti a teploty. Detekcia vlhkosti poskytuje umožňuje presnejšie odhaliť niekoľko typov poškodenia vodou, zatiaľ čo monitorovanie teploty dáva systému Waterguard+ možnosť automaticky vypnúť vodu pri zistení nízkej teploty, kde existuje riziko, že potrubie v dome alebo budove môže zamrznúť.

Investovaním do systémov Waterguard+ a Abra môžu majitelia domov a správcovia budov aktívne prispieť k udržateľnejšej budúcnosti a zároveň znížiť finančnú záťaž spojenú s únikmi vody. Keďže stále viac ľudí a organizácií sa rozhoduje pre inštaláciu týchto inteligentných riešení, celkový vplyv na spoločnosť a životné prostredie bude čoraz významnejší.

Ďalšie články