Waterguard+ pre bytové domy

Automatická ochrana proti úniku vody pre bytové družstvá, byty, komerčné a bytové domy.

Automatická ochrana proti vytopeniu pre bytové domy a väčšie stavebné bloky

Waterguard+ sa skvele hodí na detekciu úniku vody v stupačkách a podobných inštaláciách so senzorom na každom poschodí a uzatváraním vody z centrálneho bodu, kde je nainštalovaný aj Linkbox+ (Gateway). Linkbox+ je vybavený páskou so senzorom, ak sa požaduje detekcia úniku aj na tomto mieste.

Ako Wateguard funguje?

Naším odporúčaným riešením na ochranu bytov a bytových jednotiek so spoločnými systémami teplej vody je inštalácia Waterguard+ na hlavný prívod studenej a teplej vody v dome. To poskytuje efektívne celkové zabezpečenie domácnosti s možnosťou dodatočnej funkcionality pre monitorovanie teploty a vlhkosti pomocou bezdrôtových senzorov.

V každom byte sú nainštalované bezdrôtové senzory úniku vody. Tieto senzory odporúčame rozmiestniť do všetkých častí bytu, kde hrozí únik vody, predovšetkým však do kuchyní, kúpeľní a okolo toalety. Senzory v prípade úniku vody vyšlú signál do ventilu Waterguard+

Ďalej sú v každom byte nainštalované dva ventily na prívodoch teplej aj studenej vody, ktoré sú prepojené s centrálnou jednotkou Linkobx+.  V prípade, že senzory detekujú únik vody, ventil Waterguard+ ihneď automaticky uzavrie hlavný prívod vody a vy tak predídete dodatočnému poškodeniu nábytku či iného vybavenia bytu. 

Aplikácia pre správu bytového domu

Portál Abralife je prispôsobený pre predsedov predstavenstiev v bytových družstvách a kondomíniách, teraz kompatibilný s Waterguard+. 

Portál poskytuje komplexný prehľad ochrany proti úniku vody, inteligentných detektorov dymu a kontroly prístupu vo všetkých jednotkách. Môžete tiež pridať núdzové kontakty pre okamžité upozornenia v prípade úniku vody alebo požiaru. 

S bezdrôtovým mesh protokolom WiMEA sú zabezpečené spoľahlivé notifikácie aj bez internetového pripojenia. Pre väčšiu bezpečnosť je možné požiarny alarm pripojiť k poplašnej stanici, ktorá reaguje nepretržite.

Nasledujúce varianty systému Waterguard+ sú vhodné pre bytové domy, družstvá či komerčné objekty. 

Objednať Waterguard+ so smart systémom Abra

Pre objednávky a viac informácií nás prosím kontaktujte na: objednavky@waterguard.sk alebo pomocou kontaktného formulára nižšie. 

Prečo si vybrať Waterguard+

Osvedčené funkcie sme zachovali a navyše pridali modernú konektivitu. Waterguard+ je základom ekosystému inteligentných funkcií prostredníctvom Abralife.

Waterguard podporuje požiadavky udržateľnosti a zabezpečuje klasifikáciu Breeam pre certifikáciu budov. V prípade nepredvídaných udalostí sa systém aktivuje a vy ste okamžite informovaní, takže sa môžete cítiť bezpečne, bez ohľadu na to, kde sa nachádzate.

Automatická ochrana
proti úniku

Chráni pred poškodením vodou automatickým vypnutím vody v prípade úniku. V prípade neočakávaných udalostí vás systém okamžite upozorní cez aplikáciu Abra vo vašom smartfóne.

Ochrana pred
mrazom a vlhkosťou

Chráni pred poškodením mrazom a vlhkosťou monitorovaním teploty a vlhkosti. Ak hrozí riziko mrazu, systém automaticky odstaví prívod vody, čím zabráni poškodeniu.

Kontrola
dodávky vody

Ovláda prívod vody jednoducho a efektívne prostredníctvom vyhradenej aplikácie. Pomocou niekoľkých kohútikov môžete otvoriť alebo zatvoriť vodu, nech ste kdekoľvek.

Diaľkové ovládanie
cez aplikáciu

Monitoruje a ovláda zariadenia v  domácnosti prostredníctvom aplikácie Abralife. S Waterguard+ môžete reagovať na upozornenia, vytvárať scény a upravovať nastavenia, nech ste kdekoľvek.

Zľava na poistenie
stavby a domu

Ušetrite peniaze na poistení budov a domácností inštaláciou Waterguard+ prepojeného s cloudom. Niektoré poisťovne oceňujú zvýšenú bezpečnosť a môžu poskytnúť zľavu na poistenie nehnuteľnosti.