Prečítajte si viac o Waterguard

Náš systém už viac ako 30 rokov chráni tisíce nórskych rodín pred škodami spôsobenými vodou

Výnimočné technológie zo Škandinávie

Waterguard je nórska spoločnosť špecializujúca sa na vývoj systémov na prevenciu úniku vody. Spoločnosť bola založená bývalým inžinierom spoločnosti Norsk Hydro Johnom Asheimom začiatkom deväťdesiatych rokov. Waterguard je najrozšírenejší systém ochrany pred únikom na trhu a je inštalovaný vo viac ako 500 000 domácnostiach v Nórsku. 

Slovenská spoločnosť Waterguard je výhradným importérom systému Waterguard pre český a slovenský trh. Zameriavame sa na import rôznych špecializovaných technológií zo Škandinávskych krajín, pri ktorých vieme že sú výnimočné a dokážu našim zákazníkom priniesť niečo naviac, čo nie je na našom trhu bežné. Do nášho portfólia patria významné značky ako OSO Hotwater, Abralife či práve Waterguard.

Na obľúbenosti získava značka Waterguard aj na slovenskom a českom trhu, kde pôsobíme už takmer 5 rokov. Vzhľadom na to, že ani u nás nie sú mrazivé teploty v zimnom období nič nezvyčajné, začalo mnoho zákazníkov hľadať spôsoby ako ochrániť svoje nehnuteľnosti. Systém Waterguard a Waterguard+ používa každý rok stále viac zákazníkov na Slovensku aj v Českej republike. So vznikom systému Abra v roku 2021, ktorý sme v tom období zároveň priniesli na náš trh sa na nás opäť začalo obracať stále viac zákazníkov. Ruka v ruke s rastúcim trendom smart domácností, sa na našich trhoch ujal aj systém Abra, ktorý ponúka jednoduché a inteligentné ovládanie domácnosti spojené s maximálnou bezpečnosťou a prevenciou pred rizikami.

História značky Waterguard

1990

Začiatky Waterguardu

Príbeh spoločnosti Waterguard začal písať Johnom Åsheimom, inžinier Norsk Hydro, ktorý sa začiatkom 90. rokov rozhodol vyvinúť produkt, ktorý by mohol zabrániť úniku vody a poškodeniu nehnuteľností.

1990

2004

Waterguard preberajú Lars Nilsen a Lani Invest.

Produkt vyvinutý spoločnosťou Åsheim nebol na trhu príliš známym, kým Block-Watneeier a investor Lars Nilsen nekúpili spoločnosť. Waterguard potom postupne dobyl veľkú časť rezidenčného aj komerčného trhu svojimi produktmi na ochranu proti vytopeniu.

 

2004

2010

Nové predpisy

Úrady v Nórsku zaviedli Stavebné technické predpisy TEK10 na riešenie rastúceho rozsahu škôd spôsobených vodou. Výsledkom bola jasná požiadavka na ochranu proti úniku vo všetkých nových budovách a dopyt po Waterguard sa skutočne zrýchlil.

 

2010

2019

Príchod na SK a ČR

Značka Waterguard prichádza na slovenský a český trh.

2019

2021

Waterguard a Fell Tech sa spájajú

Waterguard, líder v oblasti ochrany pred únikom vody, spája svoje sily s Fell Tech, lídrom v oblasti inteligentnej bezpečnosti internetu vecí. Predstavuje sa ekosystém Abra, ktorý ponúka platformu typu všetko v jednom na ochranu pred únikom vody, protipožiarnu ochranu, kontrolu energie a ďalšie.

2021

2022

Vysoký štandard ochrany proti úniku

Waterguard sa stáva priemyselným štandardom ochrany proti úniku s produktmi, ktoré spĺňajú najvyššie požiadavky. Waterguard už má viac ako 500 000 nórskych domov a ich počet sa každoročne zvyšuje o 75 000.

2022

2023

Waterguard+

Waterguard+, ktorý bol uvedený na trh v roku 2023, predstavuje revolúciu v riešeniach IoT od Fell Tech a ponúka pokročilé monitorovanie a prevenciu úniku. Tento systém, ktorý zabraňuje škodám spôsobeným vodou, kombinuje minimalizáciu škôd s udržateľnosťou, prepojený s digitálnymi cloudovými systémami pre profesionálov a koncových zákazníkov.

2023

2024

Nové technológie

Do Abralife postupne integrujeme nové technológie, čím sa stáva plnohodnotmým a výkonným systémom pre správu domácnosti. Tak isto rozširujeme našu pôsobnosť do ďalších štátov EU. 

2024